Indoneesia

Indoneesia lipp
Indoneesia on riik Okeaanias ehk Kagu-Aasias, hõlmates suure osa Kagu-Aasia ja Austraalia vahele jäävatest saartest ja saarestikest. Ajalooliselt oli tegemist Hollandi kolooniaga, sellest ka ajalooline nimetus Hollandi India.
Indoneesia asub ligi 17500 saarel ja koosneb 34 provintsist.
Indoneesia nimi tuleb ladinakeelsest sõnast Indos, tõlkes 'India' ja kreekakeelsest sõnast nesos - tõlkes 'saar'. Nimetust Indu-nesians kasutati alates 1850. aastal ning algselt kirjeldati selle liitsõnaga Malai saarestiku elanikke. Hiljem võeti kasutusele sõna Indonesia.

Indoneesia vapp
Bendera Kalimantan Timur
Ida- Kalimantani vapp
2015. aasta seisuga elas Indoneesias hinnnanguliselt 255,5 miljonit inimest ning selle näitaja poolest on riik maailmas neljandal kohal. Moslemite arvukuselt on Indoneesia maailmas esikohal. Indoneesia on vabariik, valitava presidendi ja seadusandliku võimu esindajatega. Riigi pealinn on Jakarta, mis asub Jaava saarel.

Indoneesia on presidentaalne vabariik.

Meie reisi sihtkoht oli Tenggarongi linn, mis asub Borneo ehk Kalimantani saarel Ida-Kalimantani provintsis Kutai Kartanegara regioonis ehk regentkonnas.
Ida-Kalimantani provints on 129067 m2 suurune ja seal elas 2014. aasta seisuga ligikaudu 3,5 miljonit elanikku. Tegu on Indoneesia ühe hõredamalt asustatud piirkonnaga. Suurim linn on pealinn Samarinda, kus on üle 840 000 elaniku. Kutai Kartanegara regioonis on üle 735 000 elaniku, selle pealinnas Tenggarongis aga vaid 96 000 elanikku.

Meie sihtmärk märgitud punasega
Kaart: Wikipedia
Kutai Kartanegara
regentkonna vapp
Info_allikas: et.wikipedia.org/wiki/Indoneesia Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar